Anabilim Dalı Başkanları Toplantısı

Türkiye Biyoetik Derneği’nin Değerli Üyeleri,

23 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ve oldukça başarılı geçen Anabilim Dalı Başkanları toplantısını, 12 Nisan 2015 tarihi saat 14:00’de Ankara’da, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nın evsahipliğinde tekrarlamak istiyoruz.

Bu toplantıda konumuzu Tıp Tarihi ve Etik bilim alanında doçentlik ölçütleri ve yaşanan son gelişmeler olarak belirledik. Resmi Gazete’de yayınlanan son Doçentlik Yönetmeliği ile Üniversitelerarası Kurul tarafından hazırlanarak üniversitelerin görüşüne sunulan ve alanımızı da yakından ilgilendiren son değerlendirme ölçütleri üzerinde görüş alışverişinde bulunmamız ve bir eylem planı oluşturmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu kez toplantıya anabilim dalı başkanı meslektaşlarımızın yanında, halen profesör kadrosunda bulunan ve yakın zamanda (toplantı tarihinden itibaren bir yıl içinde) profesör unvanına hak kazanacak olan meslektaşlarımızın da katılması, alınacak kararların yaşama geçirilebilmesi açısından önemli olacaktır.

Toplantı sekretaryasını İris Danışmanlık yürütecektir. Katılımınızı önceden bildirmeniz hazırlık çalışmalarımız açısından yararlı olacaktır. (tbd@biyoetik.org.tr) [Angora Caddesi 2007 Sokak, Vadikent 90 Sitesi No: 41, Beysukent-Ankara / Telefon: 0.312.988 1791]

Baharda Ankara’da buluşmak ümidiyle hepinize sağlıklı günler diler; saygı ve sevgilerimi sunarım.

Türkiye Biyoetik Derneği Yönetim Kurulu adına,

Prof. Dr. Neyyire Yasemin YALIM

Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler